Характеристика образу Григорія Многогрішного за романом І. Багряного «Тигролови»

Григорій Многогрішний – герой роману «Тигролови»; образ відчайдушного патріота, створений видатним українським письменником Іваном Багряним. Автор жив у часи, коли радянська влада чинила репресії проти людей, що мали свою думку і не хотіли сліпо коритися новим законам. Іван Багряний у своєму творі правдиво зобразив тодішню ситуацію на Україні. А образом Григорія Многогрішного довів, що сильна духом особистість все ж таки здатна протистояти системі.

На початку роману ми бачимо героя у якості в’язня, який разом з іншими нещасними їде на каторгу на пекельному поїзді. Письменник називає цей транспорт драконом, що поглинає людей. Григорій – особливий в’язень, адже за ним надзвичайно пильно слідкують. І все через те, що він вже встиг проявити силу свого характеру. Коли його катували, бажаючи почути зізнання у злочинах проти влади, - він мовчав стиснувши зуби. Навіть повністю знесилившись – герой не втрачав власної гідності. Тому й стерегли Григорія, бо розуміли, що людина такої волі спробує звільнитись. Так і сталося. Коли поїзд прибув до назначеного місця і всі в’язні вийшли, то серед них Григорія вже не було.

Він зістрибнув з поїзда, ризикуючи життям заради волі. Так герой опиняється посеред незнайомої йому тайги, що таїть небезпеку. Григорій сам себе жартома називає Робінзоном. Адже йому також самотужки потрібно буде виживати. І йому це вдається, більше того – він рятує дівчину від ведмедя. Дякуючи за порятунок вона дає йому притулок у своєму домі. Таким чином Григорій знайомиться з родиною Сірків – вихідцями з України, що змушені були переїхати на дику землю заради свободи. Найцікавіше в них – це їх промисел. Сірки ловлять тигрів.

Іван Багряний не просто так вводить образ саме тигра. Адже ця тварина – небезпечна, сильна, але водночас розумна і свободолюбна. Не складно здогадатися, що саме з цим звіром асоціює автор свого героя. Григорій також надзвичайно сильний, молодий. В тексті наводяться його прикмети: юнак 25 років, атлет, авіатор. Чи небезпечний він? Так, для ворогів. Молодий чоловік боронить власну честь та честь всієї країни.

Додати коментар


Захисний код
Оновити