Відома картина написана Рєпіним у двох екземплярах. Величезне панно писалося одинадцять років. Йому передувало безліч ескізів, написаних на Кубані.
Біографія кожного поета є справжнім джерелом його подальшої творчості, витоком почуттів та ідей. Така вона і у Платона Воронька. Ця людина великої душі й оптимізму мала героїчну долю, завжди була вирі життя.
Треба сказати, що війна — це явище жахливе й руйнівне. Війна приносить страждання мільйонам людей, цілим країнам, бо позбавляє людей життя.
У XIII столітті на наші багаті землі нападали монголо-татарські загарбники. На своєму шляху вони спалювали житла, вбивали безвинних людей. Головною метою монголо-татар було грабіжництво. Своїм оповіданням «Олеся» Борис Грінченко переносить нас у ті далекі часи боротьби та неспокою.
В оповіданні «Перший раз» мова йде про сільське життя під час жнив. Зображено лише один день селян. Письменник розповідає про давно укладений устрій їх повсякденного життя навесні.
У парку маленьке цуценя жалібно скімлило від образи. Воно було дуже симпатичне: з великими чорними очима і коротеньким білим хвостиком. Виявляється, його залишили напризволяще. Цуценя скімлило від образи, голоду та холоду.
Серед усього розмаїття кольорів, запахів і форм є особливо дорогі серцю кожного українця рослини. Один із таких витворів природи — славний барвінок. Здається, що він і зимою зеленіє, бо коли тануть сніги, то на світ пробивається його цупке зелене листя, не змучене холодом, не скалічене морозом. А коли повітря стає по-материнськи м’яким та лагідним, то барвінок зацвітає.
Марко Вовчок вивчала життя кріпаків, безпосередньо спілкуючись із ними. Ці зустрічі й розмови викликали в письменниці жагуче бажання розповісти правду. Особливо цікавило Марка Вовчка безправне становище жінок-селянок.
Бібліотеки грають важливу роль у житті всіх людей. Ми не можемо купити всі книжки, які нам подобаються або які б нам хотілося прочитати. Тому ми беремо книжки в бібліотеці.
Погано, коли у житті виникають проблеми. Але вони загартовують нас.
Усі ми люди… Коли говорять «будь людиною» , розуміють порядність, чесність, доброту, співчутливість, безкорисливість, совісність та багато інших хороших рис.
«Мисливські усмішки» — одна з найвідоміших збірок Остапа Вишні. І дорослі, і діти з задоволенням читають ці гуморески. Герої «Мисливських усмішок» чудово розбираються в тонкощах мисливської справи, а звички звірів і птахів знають краще за власні. Ми щиро сміємося над пригодами дуже благородних, але вельми безталанних мисливців, бо найкраще в них виходить невинна мисливська брехня. Вони стріляють дуже влучно, але чомусь замість впольованої дикої качки дружина ставить на стіл качку, придбану на базарі. Є про що згадувати цим чудовим мисливцям. Вони наполягають, що все розказане — достовірний факт.
“Ще в полях біліє сніг,
А води вже навесні шумлять –
Біжать і будять сонний брег,
Біжать, і блискучі, і говорять … ”
Ф. Тютчев
– Доброго дня!
– Доброго дня!
– Я хочу стати читачем шкільної бібліотеки. Що для цього потрібно мати?
– Формуляр читача.
– Що це таке?
Поезія Платона Воронька — одна з найщиріших у сучасній українській літературі. Його вірші надихають на добрі справи, готують до натхненної праці на славу Батьківщини, а також вчать любити і поважати своїх батьків.
У байці «Щука» йдеться про суд, який почався над Щукою через її погану поведінку у ставу. Суд правлять справжні нікчеми:
Не одне покоління українців шукало шлях до правди. Для них це завжди було прагненням до незалежності. Але свободу слід здобувати у борні. Хоча до розуміння цього слід дорости душею. М. Вороний написав поему «Євшан-зілля» з єдиною метою: спонукати сучасників відродити історичну пам’ять. І в цьому авторові допомогла давня легенда.